Ako vyriešiť produktové zamietnutia v účte Merchant Centrum?

Produktové zamietnutia sú automatické. Znamenajú, že s produktovými informáciami nie je niečo v poriadku. Jediný spôsob ako vyriešiť tieto problémy je upraviť chybné informácie na správne.

Ako vyriešiť produktové zamietnutia v účte Merchant Centrum?

Produktové zamietnutia sú automatické. Znamenajú, že s produktovými informáciami nie je niečo v poriadku. Jediný spôsob ako vyriešiť tieto problémy je upraviť chybné informácie na správne.

Dôvod produktového zamietnutia uvidíte v upozorneniach v rámci diagnostiky. Najčastejším problémom býva nesprávny identifikátor produktu (IBAN, GTIN), nesprávny produktový obrázok (obsahujúci viac ako jeden kus produktu, či vodoznak), lieky na predpis, rozdiely medzi cenou vo feede a na Vašej stránke.

Nesprávny identifikátor produktu?

Toto zamietnutie znamená, že identifikátor zadaný pri produkte sa nezhoduje s identifikátormi, ktoré používajú ostatní obchodníci, a nie je správny. Upravte ho preto na identifikátor, ktorý je súčasťou balenia výrobku alebo je priamo poskytnutý dodávateľom. K odtestovaniu správnosti identifikátora môžte použiť mnohé dostupné externé nástroje a validátory identifikačných kódov.

Nesprávny produktový obrázok?

Zásady produktových fotografií sú veľmi jednoduché. Musí ísť o obrázok iba ponúkaného produktu, na obrázku musí byť jeden kus ponúkaného produktu, bez akéhokoľvek vodoznaku a potlače. Je taktiež dôležité zabezpečiť dostupnosť tohto obrázku, aby ho náš robot dokázal prejsť. Pre bližšie špecifikácie ohľadom obrázkov prejdite na nasledujúci odkaz.

Zamietnutia z dôvodu online lekárne?

Produkt je zamietnutý z dôvodu lekárne, ak sa na landing page vyskytuje zakázaný termín - liek alebo látka na predpis. Pre vyriešenie tohto problém sa uistite, že na stránke nie je žiadny z týchto termínov. Na overenie môžete taktiež použiť rôzne externé nástroje, ktoré Vám upresnia, či je daná látka klasifikovaná ako látka na predpis, napr. Legitscript. Tieto zakázané výrazy sú najčastejšie prítomné v zložení produktu.

Rozdiely medzi cenou na stránke a vo feede?

Je dôležité, aby ste v Merchant Centre používali jediný feed pre určitú krajinu zacielenia a zabezpečili presnú zhodu medzi cenou na stránke a cenou uvedenou vo feede. K zabezpečeniu cenovej zhody je vhodné používať mikrodatá, ktoré automaticky odosielajú správnu informáciu o cene a dostupnosti zo stránky do feedu. Pre ich aplikáciu musíte na svoju stránku umiestniť mikrodatá a povoliť automatickú aktualizáciu tovaru v účte Merchant Centrum. Prečítajte si viac informácií a postup implementácie na nasledujúcom odkaze.

Ako postupovať po odstránení nezhôd vo feede?

Po úprave neaktuálnych alebo nesprávnych informácií v zdroji dát (“feed”) požiadajte o znova prejdenie feedu našim robotom. Túto funkciu nájdete dostupnú priamo vo Vašom účte Merchant Centrum.

Pracuje Váš remarketing správne?

Pre tvorbu remarketingového zoznamu a fungovanie remarketingových kampaní je nutné správne implementovať trackovací kód a zabezpečiť zhodu identifikátorov produktov medzi zdrojovým kódom stránky a zdrojom údajov v AdWords.

Pracuje Váš remarketing správne?


Pre tvorbu remarketingového zoznamu a fungovanie remarketingových kampaní je nutné správne implementovať trackovací kód a zabezpečiť zhodu identifikátorov produktov medzi zdrojovým kódom stránky a zdrojom údajov v AdWords.

Ako správne implementovať trackovací kód pre štandardný remarketing?


Kód pre remarketing nájdete priamo vo Vašom účte, v sekcii zdieľaná knižnica -> publiká. Kód pre remarketing sa nachádza v pravej strane rozhrania. Po kliknutí na Podrobnosti značky a zobrazení pokynov na implementáciu značky, respektíve na nastavenia, uvidíte časť kódu, ktorý je treba umiestniť na každú sekciu webovej stránky pred značku </body>.

Pri dynamickom remarketingu je potrebné upraviť remarketingový kód a umiestniť doňho informáciu o identifikátore konkrétneho produktu, ktorý návštevník stránky zhliadol.

V prípade, že používate implementáciu pomocou Tag Manažéra umiestnite tento trackovací kód z AdWords do kontajnera v Tag Manažérovi a publikujte aktualizovanú verziu JavaScriptu vygenerovaného Tag Manažérom do zdrojového kódu.

Je kód správne implementovaný?

Po umiestnení kódu na stránku sa usitite, že je kód správne implementovaný. K overeniu použijte rozšírenie Google Chrome - Tag Asistant. Tag Assistant Vás upozorní na prípadné problémy s kódom a v prípade dynamického remarketingu verifikuje zhodu identifikátorov produktov so zdrojom dát.

Zhodujú sa parametre produktov so zdrojom dát pre dynamický remarketing?

Pri dynamickom remarketingu sa vždy uistite, že sa identifikátori produktov v zdrojovom kóde zhodujú s identifikátormi vo firemných údajoch. K verifikácií použite Tag Assistanta a Váš účet AdWords. Prípadné upozornenie na problém nájdete v zdieľanej knižnici, v sekcii publiká a podrobnosti značky. Najčastejším problémom sú nezhody v identifikátore produktov medzi zdrojovým kódom stránky a zdrojom dát. Pri správne implementovanom kóde Tag Assistant nezobrazuje žiadne upozornenia na chyby v kóde. Pokiaľ je pri dynamickom remarketingu zhoda v identifikátoroch medzi zdrojom dát a stránkou a tieto identifikátori sa úspešne prenášajú, v podrobnostiach značky AdWords nevidíte žiadne upozornenia na chyby, všetko je zelené :).

Ako nahrať zdroj dát pre dynamický remarketing?

Aby sme dokázali zobrazovať vhodné produkty v rámci remarketingu potrebujeme zdroj dát s informáciami o produktoch. Schémy zdrojov dát pre dynamický remarketing nájdete na nasledujúcom odkaze. Zvoľte si správne svoj typ podnikania, pre retail si vyberte vzor “vlastný”. Vytvorený súbor následne nahrajte do zdieľanej knižnici, do sekcie firemných údajov.

Ako čítať faktúru pri automatických platbách?

Máte faktúru na ktorej máte platby a náklady a neviete si dať rady čo je čo a prečo faktúra takto vyzerá?

Ako čítať faktúru pri automatických platbách?


Máte faktúru na ktorej máte platby a náklady a neviete si dať rady čo je čo a prečo faktúra takto vyzerá?


Pri automatických platbách ste u nás vždy v mínuse, alebo v tzv. záväzku. A teda Vaša kampaňe bežia a peniaze sa čerpajú do mínusu. Platba sa vždy strhne buď pri dosiahnutí mesačného rozpočtu alebo pri dosiahnutí fakturačného limitu. Fakturačný limit nájdete cez ozubené koliečko vo fakturácii pod spôsobom platby.

Nová faktúra sa generuje vždy medzi 1-5. dňom v mesiaci spätne. A teda na začiatku mesiaca si môžete faktúru stiahnuť za predchádzajúci mesiac. V prvej sekcii náklady sa Vám zobrazia reálne náklady, ktoré ste v danom mesiaci mali. Zatiaľ čo v dolnej sekcii pod platbami bude čiastka, ktorú ste nám reálne zaplatili. Rozdiel medzi týmito dvomi čiatkami je Váš záväzok, pretože pri automatických platbách nie ste nikdy v pluse, platba sa vždy strhne keď záväzok dosiahne určitú hodnotu podľa fakturačného limitu alebo rozpočtu na mesiac.Viac o nastavení fakturácie sa dočítate tu.

Aké máte možnosti platieb za Adwords?

Máte tri možnosti ako za kampane v Adwords platiť. Sú to manuálne platby, automatické platby a platba spätnou fakturáciou.

Pri manuálnych platbách dobíjate kredit a preto vždy čerpáte len z toho čo si na účet dobijete. Tú sú dve možnosti, alebo bankovým prevodom alebo priamo platbou z karty v účte Adwords. Pri platbe bankovým prevodom sa Vám vygeneruje referenčné číslo, ktoré následne použijete ako variabilný symbol pri platbe. Platba prevodom môže trvať až 5 pracovných dní, zatiaľ čo platba v účte Adwords je väčšinou do 24 hodín na účte. Je to rýchlejšie a preto je tento postup preferovaný.

Pri automatických platbách máte napojenú kartu priamo na účet. Tú doporučujeme mať primárnu kartu a aj záložnú kartu v prípade, že nastane problém s platbou zo strany banky, aby Vám kampane nestáli. Ak máte účet na automatických platbách a rozhodnete sa prejsť naspäť na manuálne pred zmenou spôsobu platby budete musieť uhradiť aktuálny zostatok na účte a dodatočnú sumu vzťahujúcu sa na náklady za posledných sedem dní. Po uhradení aktuálneho zostatku a dodatočnej sumy vzťahujúcej sa na vaše náklady za posledných sedem dní kontaktujte podporu služby AdWords, aby ste mohli dokončiť proces prechodu.

Tretia možnosť je platba pomocou mesačnej fakturácie. Mesačná fakturácia je nastavenie platieb, pri ktorom vám Google poskytne kreditný limit na vaše reklamné náklady a každý mesiac vám vystaví faktúru. Toto nastavenie platieb zvyčajne používajú veľkí inzerenti a firmy (napríklad reklamná agentúra spravujúca účty AdWords svojich klientov).

Kto môže mať nárok na mesačnú spätnú fakturáciu?

Nárok na používanie nastavenia platieb na mesačnú fakturáciu môžete mať vtedy, keď vaša firma spĺňa určité požiadavky. Medzi tieto požiadavky okrem iného patria:
  • najmenej ročná registrácia firmy,
  • minimálne náklady 5 000 USD mesačne (v závislosti od krajiny sa táto suma môže líšiť) v ľubovoľných troch mesiacoch za posledný rok.

Ak spĺňate tieto počiatočné požiadavky a chceli by ste požiadať o mesačnú fakturáciu, kontaktujte nás.

Ako získať autorizáciu na použitie ochrannej známky vo Vašej reklame?

Ako získať autorizáciu na použitie ochrannej známky vo Vašej reklame?

Máte zamietnutú reklamu z dôvodu ochrannej známky v texte?

Autorizácia ochrannej známky je nutná pre texty reklám v ktorých priamo zmieňujete ochrannú známku. Aby ste získali autorizáciu, musíte kontaktovať majiteľa ochrannej známky s dôvodom autorizácie a číslom klienta Vášho účtu AdWords. Majiteľ ochrannej známky Vám musí vyplniť nasledujúci formulár. Po tom, čo je tento formulár vyplnení, obdržíte autorizáciu k použitiu ochrannej známky pre Vás účet do 3-4 týždňov.

Máte viac účtov, ktoré potrebujú autorizáciu ochrannej známky?

Pokiaľ máte viac účtov pod jedným MCC- účtom viacerých klientov, môžete zažiadať o autorizáciu pre celý účet MCC a ochranná známka bude autorizovaná pre všetky účty pod Vašim MCC.

Máte problémy s vložením promokódu do účtu?

Na to, aby ste úspešne pridali promokód je nutné mať nastavenú fakturáciu v účte. Informácie o promokóde a podmienky jeho použitia sú vždy uvedené na samotnom promokóde.

Pridanie promokódu prevediete na záložke fakturácia. Bližšie informácie o pridávaní promokódu nájdete na nasledujúcom odkaze. Priebežný stav svojho promokódu môžete kontrolovať tu.

Máte reklamy zamietnuté z dôvodu farmaceutických výrobkov a liekov na predpis?

Reklamy, ktoré sú zamietnuté z dôvodu Certifikácie internetovej lekárne nesmú na stránke obsahovať žiadne z nasledujúcich liekov na predpis. Tento zoznam obsahuje látky, ktorú sú pre inzerciu zakázané a nesmú byť spomenuté na stránke. Na zozname sú iba príklady liekov a látok, ktoré nesmú byť na stránkach, odporúčame preto skontrolovať aj externú stránku Legitscript, ktorá Vám ujasní či je daná látka obsiahnutá v liekoch na predpis.

Máte reklamy zamietnuté z dôvodu nefunkčnej URL?

Pokiaľ máte reklamy, ktoré sú zamietnuté z dôvodu nefunkčnej URL, doporučujeme skontrolovať nasledujúce kroky pre uistenie sa, že stránka funguje správne:
  • Stránka sa rýchlonačítava.
  • Stránka je dostupná pre všetky krajiny sveta - na kontrolu môžete použiť Geopeeker.
  • Stránka by nemala obsahovať žiadne problémy.

Ako skontrolovať, že nemám problém s načítaním stránky?

Použite možnosť “Inspect Element” v rámci prehliadača Google Chrome. Túto funkciu môžete otvoriť pod skratkou “Ctrl + Shift + C” pre Windows a “Cmd + Shift + C” pre Mac. Pokiaľ sa časť stránky nenačíta správne a je tu chyba, napr. Error 404, túto chybu musíte odstrániť.

Na stránke je všetko v poriadku. Ako postupovať ďalej?

Pokiaľ ste opravili všetky chyby na stránkach, reklamu môžete zaslať na znova posúdenie prostredníctvom bubliny, ktorú uvidíte pri statuse zamietnutej reklamy.