Od slovenských inzerentov často dostávame otázky ohľadom používania ochranných známok v službe AdWords, preto sme sa rozhodli, že v tomto článku stručne zhrnieme pravidlá služby AdWords v oblasti ochranných známok.
Odpovede na časté otázky inzerentov

Od slovenských inzerentov často dostávame otázky ohľadom používania ochranných známok v službe AdWords, preto sme sa rozhodli, že v tomto článku stručne zhrnieme pravidlá služby AdWords v oblasti ochranných známok.

Na úvod je dôležité spomenúť, že Google je v roli poskytovateľa reklamného priestoru a preto nemá právomoc rozhodovať v konkrétnych sporoch medzi inzerentami a vlastníkmi ochranných známok. Inzerenti sú, ale podľa našich Zmluvných podmienok zodpovední za kľúčové slová a reklamný obsah, ktorý sa rozhodnú použiť. V určitých situáciách sme však zo zdvorilosti k vlastníkom ochranných známok ochotní preskúmať niektoré zo sťažností týkajúcich sa používania ochranných známok v reklamách.


Aké sú pravidlá spoločnosti Google týkajúce sa používania ochranných známok v službe AdWords?

Pravidlá sa týkajú  textových reklám v službe Google AdWords, ktoré cielia na Slovensko a zobrazujú sa na našich stránkach s výsledkami vyhľadávania, alebo v rámci Reklamnej siete Google na stránkach našich partnerov.

Pravidlá spoločnosti Google týkajúce sa používania ochranných známok sa tak nevzťahujú na prirodzené výsledky vyhľadávania. V takom prípade by mal vlastník ochrannej známky kontaktovať priamo vlastníka stránky.

Pravidlá upravujú používanie ochranných známok v prvých troch riadkoch štandardnej textovej reklamy. Netýkajú sa zobrazenej URL adresy, pretože prítomnosť výrazu chráneného ochrannou známkou v zobrazenej adrese URL nemusí nevyhnutne predstavovať použitie ochrannej známky. Čo sa týka kľúčových slov v reklamách cielených na Slovensko, nebránime v tom, aby sa ochranné známky používali ako kľúčové slová a na základe nich sa zobrazovala online reklama.

Poznámka: Na základe sťažnosti však v určitom rozsahu preskúmame, či kľúčové slovo (v kombinácii s konkrétnym reklamným textom) nevyvoláva nejasnosti vo vzťahu k pôvodu inzerovaných tovarov a služieb. Príkladom by mohla byť reklama, ktorá klamlivo naznačuje prepojenie s vlastníkom ochrannej známky. Ak zistíme, že to vyvoláva nejasnosti, konkrétnu reklamu, ktorá je predmetom sťažnosti, stiahneme.  Viac informácií nájdete v našom Centre pomoci.


Som vlastníkom ochrannej známky. Ako môžem zabrániť ostatným inzerentom používať moju ochrannú známku v reklamnom texte?

Ak máte zaregistrovanú ochrannú známku pre daný výraz na Slovensku a ostatní inzerenti ju používajú v textoch svojich reklám, použitie ochrannej známky môžeme preskúmať  po tom, ako prijmeme od vás primeranú sťažnosť vyplnením tohto formulára (v angličtine). Následne Vašu sťažnosť preveríme.

Ak však chcete oprávniť určitých inzerentov v službe AdWords (vrátane seba) na používanie ochrannej známky, nezabudnite uviesť vo vyššie uvedenom formulári ID spoločnosti alebo prihlasovacie e-maily relevantných účtov AdWords (firiem), aby ste zabezpečili, že tieto účty budú naďalej môcť používať danú ochrannú známku.


Moje reklamy boli zamietnuté z dôvodu použitia ochrannej známky. Ako môžem získať povolenie používať ochrannú známku v reklamných textoch?

V prípade, že Vaše reklamy boli zamietnuté z dôvodu použitia ochrannej známky, znamená to, že vlastník tejto ochrannej známky požiadal spoločnosť Google, aby neumožnila ostatným inzerentom používať jeho ochrannú známku v textoch AdWords reklám. Ak chcete získať povolenie používať túto ochrannú známku v textoch vašich reklám, odporúčame vám kontaktovať priamo vlastníka ochrannej známky a vyžiadať si od neho povolenie na používanie ochrannej známky prostredníctvom nášho online formulára.

Poznámka: Oprávnenia sú špecifické pre jednotlivé účty, a preto by ste vlastníkovi ochrannej známky (alebo kontaktu uvedenému v sťažnosti) mali poskytnúť ID zákazníka pre všetky účty AdWords, v ktorých chcete používať danú ochrannú známku.

Dúfame, že tento článok zodpovedal Vaše základné otázky ohľadom používania ochranných známok v službe AdWords. Viac podrobností o týchto pravidlách nájdete v našom Centre pomoci pre ochranné známky.


Peter Zeman, Tím Google AdWords

Pred pár mesiacmi sme predstavili tlačidlo +1, aby sme používateľom uľahčili získavanie odporúčaní od ľudí, ktorým dôverujú, priamo počas vyhľadávania. Osobné odporúčanie od dôveryhodného známeho je jedným z najlepších dostupných zdrojov informácií. Odvtedy bolo tlačidlo +1 nainštalované na milióny webových stránok na internete a v súčasnosti sa zobrazí viac než 4 miliardy ráz denne.
Pred pár mesiacmi sme predstavili tlačidlo +1, aby sme používateľom uľahčili získavanie odporúčaní od ľudí, ktorým dôverujú, priamo počas vyhľadávania. Osobné odporúčanie od dôveryhodného známeho je jedným z najlepších dostupných zdrojov informácií. Odvtedy bolo tlačidlo +1 nainštalované na milióny webových stránok na internete a v súčasnosti sa zobrazí viac než 4 miliardy ráz denne. Začiatkom októbra rozšírime poskytovanie tejto služby aj na grafické reklamy na celom webe.

Ak prevádzkujete grafické reklamy prostredníctvom Reklamnej siete Google spolu s vašimi reklamami sa môže začať zobrazovať tlačidlo +1 a príslušné odporúčania. Používatelia budú môcť vďaka nemu jediným kliknutím odporučiť vstupnú stránku reklamy svojim priateľom a kontaktom.

Začlenenie osobných odporúčaní do grafickým reklám môže výrazne zmeniť spôsob, akým používatelia vnímajú inzerciu. Grafická reklama má oveľa väčší vplyv vtedy, keď používatelia vidia, ktorí z ich priateľov a kontaktov sa rozhodli aktívne podporiť určitú stránku.

Vezmime si napríklad Elenu, ktorá zbadá reklamu na lacné letenky. Dá jej hodnotenie +1, pretože si myslí, že pre jej priateľov môžu byť podobné ponuky užitočné. Keď sa niekto z Eleninho zoznamu kontaktov a priateľov prihlási do siete Google a zbadá reklamy na lacné letenky, v spodnej časti reklamy sa mu zobrazí Elenina fotografia s poznámkou, že tejto reklame dala +1.


Tlačidlo +1 a odporúčania sa zobrazia v spodnej časti grafických reklám a postupne odtiaľ zmiznú, kým používateľ neprejde ukazovateľom myši na reklamu. Používateľ môže toto prekrytie zatvoriť kliknutím na tlačidlo „x“.

Zvyšuje sa i pravdepodobnosť, že Elenini priatelia ako aj jej kontakty si reklamu pozrú. Keďže odporúčanie od priateľa je veľmi silným signálom relevancie určitej reklamy, Reklamná sieť Google navyše podporí odporúčané reklamy tým, že ich zahrnie do aukcie pre všetky stránky, ktoré priateľ navštívi. Ak ste si však zvolili zacielenie na konkrétne umiestnenia alebo segmenty publika (vrátane kategórií záujmov a remarketingových zoznamov), vaše reklamy sa zobrazia iba na stránkach, ktoré zodpovedajú týmto obmedzeniam. Vaše reklamy sa navyše nikdy nezobrazia na umiestnení ani pre kategóriu, ktoré sú na zozname vylúčených umiestnení alebo kategórií.

Pripomíname, že hodnotenie +1 na reklame sa vzťahuje na príslušnú vstupnú stránku. Takže je úplne jedno, či tlačidlo +1 stlačíte na stránke s výsledkami vyhľadávania, na webových stránkach alebo na grafickej reklame. Jedno odporúčanie +1 sa teda vzťahuje na rovnaký obsah na celom webe bez ohľadu na to, kde sa zobrazí.

V Reklamnej sieti Google (GDN) sa tlačidlo +1 pridá na obrázkové reklamy, animované reklamy vo formáte GIF, reklamy vo formáte Flash, reklamy Nástroja na tvorbu grafickej reklamy a vybrané reklamy pre mobilné zariadenia. Môžete tiež povoliť zobrazovanie tlačidla +1 v reklamách DoubleClick Rich Media, ktoré sa môžu spúšťať v rámci GDN alebo mimo nej.

Ak ešte nie ste presvedčení, že chcete svoje reklamy prepojiť s tlačidlom +1 a príslušnými odporúčaniami, oddnes máte možnosť túto funkciu vypnúť na úrovni kampane v účte AdWords v nastaveniach kampane.

Ak chcete získať ďalšie informácie o tlačidle +1 a jeho vplyve na vaše reklamy a výsledky vyhľadávania, navštívte webové stránky venované tlačidlu +1.


Eider Oliveira, Software Engineer

Za preklad zodpovedá Peter Zeman, Google AdWords



Je vidieť, že naše " Otázky dňa" ste si na fóre naozaj obľúbili, čo nás veľmi teší! Nedávno ste sa zapojili už do tretieho kola a my by sme v tejto spolupráci radi pokračovali a postupne tak z vašich rád vytvorili ucelený návod pre začínajúcich inzerentov. Krok za krokom sa v ňom dozvedia, ako postupovať. Stačí, aby ste si spomenuli, ako ste s AdWords začínali vy a s čím ste mali najväčšie ťažkosti.
Pomôžte novým inzerentom a podeľte sa o svoje skúsenosti a tipy! 

Je vidieť, že naše "Otázky dňa" ste si na fóre naozaj obľúbili, čo nás veľmi teší! Nedávno ste sa zapojili už do tretieho kola a my by sme v tejto spolupráci radi pokračovali a postupne tak z vašich rád vytvorili ucelený návod pre začínajúcich inzerentov. Krok za krokom sa v ňom dozvedia, ako postupovať. Stačí, aby ste si spomenuli, ako ste s AdWords začínali vy a s čím ste mali najväčšie ťažkosti.

Ako to bude prebiehať?

Náš tím AdWords fóra bude simulovať niektoré otázky. Potom bude na vás otázku zodpovedať - stačí uviesť prvý krok, ktorým by ste začali vy. Niekto ďalší pridá druhý, tretí krok a tak ďalej. Spoločne sa tak na základe vašich vlastných skúseností stanete spoluautormi návodu pre začínajúcich inzerentov.

V priebehu dvoch týždňov budeme na fóre postupne zverejňovať rôzne otázky. Hodnotiť budeme opäť rýchlosť a presnosť vašej odpovede. Na záver vyhlásime priamo na fóre najlepších prispievateľov.

Zapojte sa a staňte sa spoluautormi príručky pre nových inzerentov! Tešíme sa na vás a vaše bohaté skúsenosti!


Tím fóra AdWords

Za účelom vylepšovať uživateľský dojem zo služby Google AdWords začíname oddnes posudzovať pozastavené reklamy rovnako, ako posudzujeme aktívne reklamy.
Za účelom vylepšovať uživateľský dojem zo služby Google AdWords začíname oddnes posudzovať pozastavené reklamy rovnako, ako posudzujeme aktívne reklamy. Proaktívne tak budeme posudzovať už aj pozastavené reklamy, aby sme eliminovali zbytočné zdržania v schvaľovaní reklám a podporili vašu schopnosť plánovať a riadiť kampane.

Nové aj existujúce neskontrolované reklamy prejdú štandardným procesom schvaľovania reklám. To znamená, že pozastavené reklamy budú podliehať pravidlám inzercie služby AdWords, a reklamy, ktoré porušujú nejaké pravidlo, budú zamietnuté. Ak boli vaše pozastavené reklamy pôvodne zamietnuté, môžete ich znovu odoslať na posúdenie. Inštrukcie si nájdete v Centre pomoci AdWords.

Ďalšie podrobnosti a odpovede na časté otázky nájdete v Centre pomoci AdWords.


Tím Inside AdWords

Za preklad zodpovedá Peter Zeman, Google AdWords

Sme radi, že vám môžeme predstaviť v službe AdWords ...
Sme radi, že vám môžeme predstaviť nový metrický údaj v službe AdWords – odhady cenovej ponuky pre zobrazenie v hornej časti stránky. Tento údaj vám pomôže optimalizovať reklamy tak, aby sa zobrazovali nad výsledkami vyhľadávania.  Podobne ako odhady cenovej ponuky pre zobrazenie na prvej stránke, tento metrický údaj slúži na odhad ponuky ceny za kliknutie (CPC), ktorá je potrebná na to, aby sa vaša reklama pravidelne zobrazovala na najvyšších pozíciách nad výsledkami vyhľadávania.

Táto funkcia dopĺňa nový typ segmentácie Hore alebo naboku, ktorý umožňuje zobraziť výkonnosť reklám umiestnených nad výsledkami vyhľadávania Google a vedľa nich. Táto informácia vám pomáha efektívnejšie optimalizovať kampane vo vyhľadávacej sieti tým, že do hlbšej miery skúma vzťah medzi umiestneniami reklám a kliknutiami na ne či konverziami. Zvyčajne platí, že reklamy zobrazené nad výsledkami vyhľadávania získavajú podstatne vyšší počet kliknutí než reklamy, ktoré sa zobrazujú naboku. Táto informácia spolu s odhadom cenovej ponuky pre zobrazenie v hornej časti stránky vám poskytne väčší prehľad pri plánovaní stratégie ponúkania cien.

Poznámka: Hoci odhady cenovej ponuky pre zobrazenie v hornej časti stránky vám môžu pomôcť pri plánovaní cenových ponúk, ponúknutie vyššej cenovej ponuky než je odhad cenovej ponuky pre zobrazenie v hornej časti stránky vám nezaručí umiestnenie reklamy na najvyššej pozícii. Pozícia reklamy bude stále závisieť od skóre kvality, ponuky CPC, nastavení rozpočtu a účtu a od správania používateľov a konkurujúcich inzerentov.

Postup, ako môžete zobraziť odhady cenovej ponuky pre zobrazenie v hornej časti stránky:

  1. Prejdite na kartu Kľúčové slová.
  2. Kliknite na tlačidlo Stĺpce.
  3. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku Personalizovať stĺpce.
  4. Začiarknite políčko Odhad cenovej ponuky za umiestnenie navrchu stránky a kliknite na tlačidlo Uložiť.



Ďalšie informácie o odhadoch cenovej ponuky pre zobrazenie v hornej časti stránky získate v Centre pomoci AdWords.


Andrew Truong, Tím Inside AdWords

Za preklad zodpovedá Peter Zeman, Google AdWords

Ak používate popri službe Google AdWords aj nástroj  Google Analytics, určite viete, že tieto dve služby si môžete prepojiť a získať tak detailnejší pohľad na to, ako sa návštevníci, ktorí prišli vďaka AdWords, správajú na vašej stránke. Po prepojení (a ponechaní zapnutého automatického označovania) sa štatistiky z účtu AdWords začnú zobrazovať priamo v nástroji Analytics.
Ak používate popri službe Google AdWords aj nástroj  Google Analytics, určite viete, že tieto dve služby si môžete prepojiť a získať tak detailnejší pohľad na to, ako sa návštevníci, ktorí prišli vďaka AdWords, správajú na vašej stránke. Po prepojení (a ponechaní zapnutého automatického označovania) sa štatistiky z účtu AdWords začnú zobrazovať priamo v nástroji Analytics.

Občas sa nás pýtate, prečo počet kliknutí v prehľade AdWords v rámci nástroja Analytics nie je zhodný s počtom návštěv zaznamenaných z AdWords.

Príčin týchto odlišností môže byť niekoľko a bližšie ich popisujeme v našom článku v Centre pomoci Analytics. Dnes sa chceme venovať tej s ktorou sa slovenskí inzerenti stretávajú najčastejšie. Tá súvisí s automatickým označovaním cieľovej adresy URL a nastavením servera na ktorom bežia Vaše webové stránky. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo sa za touto príčinou skrýva, ako ju identifikovať a problém vyriešiť.


Aké možnosti sledovania návštevnosti zo služby AdWords mám k dispozícii?

Na začiatok je potrebné si vysvetliť, ako nástroj Analytics môže zaznamenávať návštevy zo služby AdWords:

1.     Prvou možnosťou je použiť manuálne označovanie. V tomto prípade každú jednu cieľovú adresu URL označíte pomocou nástroja URL builder, pričom budete môcť zvoliť zdroj, médium, kľúčové slovo, obsah a názov kampane. Ak by ste týmto spôsobom chceli dosiahnuť čo najpresnejšie štatistiky, znamenalo by to, vygenerovať pre každé jedno kľúčové slovo v každej jednej kampani jedinečnú označenú cieľovú adresu URL. To je časovo náročné a navyše takto viete získať iba obmedzené množstvo informácií. Preto tento spôsob odporúčame používať hlavne v prípade, ak máte v prevádzke iné platené reklamné kampane mimo AdWords. Manuálne označená cieľová adresa URL potom bude vyzerať podobne ako:

http://www.googlestore.com/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=tricko&utm_content=textlink&utm_campaign=jarny_vypredaj

2.     V prípade AdWords je najjednoduchším spôsobom používať automatické označovanie. V tomto prípade sa všetky parametre, ktoré by ste museli pri predošlom spôsobe pridávať manuálne, pridávajú k adrese URL automaticky. Týmto spôsobom získate navyše omnoho viac informácií - o akú reklamnú skupinu išlo; presný výraz, ktorý spustil reklamu; umiestnenie v rámci Reklamnej siete Google, kde sa reklama zobrazila a podobne. Pri prvotnom prepojovaní účtu AdWords s nástrojom Analytics je automatické označovanie zapnuté štandardne.

Väčšina inzerentov používa práve automatické označovanie. Tento spôsob na sledovanie AdWords kampaní odporúčame aj my, nakoľko bol vyvinutý špeciálne na tento účel. Ak však potrebujete z nejakých dôvodov používať manuálne označovanie, je lepšie automatické označovanie vypnúť, nakoľko môže prísť v niektorých prehľadoch ku konfliktu údajov.


Ako funguje automatické označovanie?

V úvode článku sme spomenuli, že sa budeme zaoberať rozdielom medzi návštevami a kliknutiami v súvislosti s automatickým označovaním. Vysvetlime si preto, ako takéto označovanie prebieha.

Po kliknutí na reklamu sa za cieľovú adresu URL pridá parameter nazývaný gclid”. Automaticky označená adresa URL, tak bude vyzerať napríklad nasledujúco:
http://www.google-store.com/contact_us.php?gclid=ThisIsATest
V prípade, že cieľová adresa URL už obsahuje nejaké parametre, bude v parametri gclid namiesto znaku “?” znak “&”:
http://www.google-store.com/index.php?cPath=25&gclid=ThisIsATest
A tu sa už pomaly dostávame k príčine vzniku odlišností medzi počtom kliknutí a počtom návštev z AdWords. Po tom, ako náš systém pridá k cieľovej adrese URL parameter “gclid” (odošle tak užívateľa napríklad na stránku http://www.google-store.com/contact_us.php?gclid=ThisIsATest) môžu v dôsledku nastavenia Vášho servera nastať štyri situáciePo načítaní Vašich stránok sa parameter “gclid” v adrese URL:
  1.  zachová a užívateľ, tak skončí na stránke http://www.google-store.com/contact_us.php?gclid=ThisIsATest
  2.  zachová, avšak užívateľovi sa zobrazí stránka s chybovou hláškou
  3.  nezachová a užívateľ skončí na stránke bez tohto parametra http://www.google-store.com/contact_us.php
  4.  nezachová a užívateľ bude presmerovaný na inú stránku - napríklad na hlavnú stránku http://www.google-store.com
V prvom prípade ide o želané správanie servera - nastavenie servera je správne a príčinu odlišností medzi počtom kliknutí a počtom návštev z AdWords treba hľadať niekde inde.

V ostatných prípadoch bude príčinou odlišností práve nastavenie servera na ktorom bežia Vaše webové stránky. V prehľade AdWords v rámci nástroja Analytics sa to prejaví veľmi nízkym až nulovým počtom návštev aj napriek veľkému počtu kliknutí.



Ako môžem zistiť, či je nastavenie môjho servera správne?

Teraz, keď sme si už povedali ako funguje automatické označovanie, poďme si otestovať, či je Váš server správne nakonfigurovaný.

Ak cieľová adresa URL vašich reklám, neobsahuje žiadny paramater (vyzerá teda podobne ako www.googlestore.com/contact_us.php):
  1. Pridajte za túto adresu reťazec ?gclid=ThisIsATest a vložte ju do adresného riadku prehliadača. Adresa bude potom vyzerať podobne ako www.googlestore.com/contact_us.php?gclid=ThisIsATest
  2. Stlačte Enter.
  3. Ak aj po načítaní stránky zostane v adresnom riadku za cieľovou adresou parameter “gclid” a nezobrazí sa ani chybová stránka, tak je všetko v poriadku a príčina odlišností bude niekde inde. V opačnom prípade je príčinou nesprávne nastavenie servera. Riešenie si popíšeme o chvíľu.
Ak cieľová adresa URL už obsahuje nejaký paramater (vyzerá teda podobne ako http://www.google-store.com/index.php?cPath=25):
  1. Pridajte za túto adresu reťazec &gclid=ThisIsATest a vložte ju do adresného riadku prehliadača. Adresa bude potom vyzerať podobne ako http://www.google-store.com/index.php?cPath=25&gclid=ThisIsATest
  2. Stlačte Enter.
  3. Aj v tomto prípade platí to isté ako v predošlom prípade - ak aj po načítaní stránky zostane v adresnom riadku za cieľovou adresou parameter “gclid” a nezobrazí sa ani chybová stránka, tak je všetko v poriadku a príčina odlišností bude niekde inde. V opačnom prípade je príčinou nesprávne nastavenie servera.
Tip: Pred každým otestovaním odporúčame najprv vymazať súbory cookies, keďže po predošlej návšteve už nemusí prichádzať k presmerovaniu.


Ako správne nastaviť server, aby sa návštevy z AdWords zaznamenávali korektne?

Teraz, keď sme už úspešne diagnostikovali problém, povedzme si ako ho vyriešiť. Spôsob bude záležať od toho, aká situácia nastala.

Po načítaní Vašich stránok sa parameter “gclid” v adrese URL:
  1. Zachová, avšak užívateľovi sa zobrazí stránka s chybovou hláškou - v tomto prípade vypnite automatické označovanie a požiadajte správcu Vašich webových stránok, aby povolil parametre adries URL. Následne môžete automatické označovanie znovu zapnúť a otestovať vyššie spomenutým spôsobom, či neprichádza k odstráneniu parametra “gclid” alebo zobrazeniu chybovej stránky.
  2. Nezachová a užívateľ skončí na stránke bez tohto parametra - v tomto prípade kontaktujte správcu Vašich webových stránok a požiadajte ho, aby povolil parametre adries URL.
  3. Nezachová a užívateľ bude presmerovaný na inú stránku - v tomto prípade existujú dve riešenia
    • ako cieľovú stránku URL Vašich AdWords reklám použite rovno stránku, na ktorú je užívateľ presmerovaný;
    • alebo kontaktujte správcu Vašich webových stránok a požiadajte ho, aby server pri presmerovaní odovzdával aj parameter “gclid”.

Dúfame, že tento článok vniesol viac svetla do problematiky sledovania návštevnosti zo služby AdWords v prehľadoch nástroja Analytics. Na záver už iba pár rád, aby ste zabezpečili, že vaše štatistiky v rámci nástroja Analytics budú vždy presné:
  • Vždy, keď sa rozhodnete používať automatické označovanie otestujte si vyššie spomenutým spôsobom, či neprichádza k odstráneniu parametra “gclid” alebo zobrazeniu chybovej stránky.
  •  Nikdy nepoužívajte manuálne a automatické označovanie v službe AdWords naraz. Síce to nebude mať žiadny vplyv na návštevníkov vašich stránok, ale prehľady Google Analytics potom nemusia byť presné.
Ako sme spomenuli v úvode, k odlišnostiam medzi počtom kliknutí a počtom návštev môže dochádzať aj v dôsledku iných príčin. Riešenia nájdete v článkoch v našom Centre pomoci:
Tento článok vznikol špeciálne na podnet slovenských inzerentov. Do blízkej budúcnosti pripravujeme ďaľšie články, v ktorých zodpovieme Vaše najčastejšie otázky. Ak si tieto články nechcete nechať ujsť, prihláste sa na odber príspevkov prostredníctvom RSS alebo e-mailu. Svoje postrehy k článku alebo návrhy na ďaľšie články môžete taktiež uviesť v diskusii.

Peter Zeman, Tím Google AdWords